1) Rozhodnutí

21. května 2017 v 23:17 | SimKa |  Jen tebe chci

Rozhodnutí
Po Bradavických pozemcích se pozdě v noci rozhlehl zvuk po přemístění, když se u jejich bran objevila vysoká postava zahájena v kápi.
Postava neváhala a otevřela obrovskou vstupní bránu, která se s hlasitým zaskřípáním otevřela, protože osoba neměla zlé úmysly a mohla vstoupit na školní pozemky.
Kráčela dlouho s hlavou zdviženou až došla ke kamenným chrličům vně Bradavických hradeb a když stručně řekla heslo vystoupala vzhůru. Před dvěmi do ředitelny se zarazila a sundala si kápi z hlavy, čímž odhalila muže s dlouhými blond vlasy stažené stužkou a přísné rysy v obličeji. Zaklepal a poté co mu byl povolen vstup vešel dovnitř.
,, Luciusi. Čemu vděčím za tvou pozdní návštěvu?"Brumbál pohodlně usazený v křesle za stolem ukázal na křeslo naproti němu.
,, Rád bych s vámi projednal jistou záležitost týkající se mého syna a pána zla, ,, řekl a usadil se na nabízené místo. Koneckonců, Tohle bude dlouhý rozhovor.
,, Opravdu?" podivil se Brumbál.
,, Opravdu. Mám jisté informace o které jsem ochotný se podělit výměnou za bezpečí pro mého syna."
,,Draco je v nebezpečí?"
,, Má stát služebníkem pána zla," řekl a čekal, co na to ředitel řekne.
,, To se ovšem dalo očekávat."
Odpověď ho trochu zarazila, ale nedal to na sobě znát.
,, Chci tomu zabránit."
....
,, Proč?"
,, Mám rád svého syna , " odpověděl Lucius chladně.
,, To jistě, ale proč tak náhle? Pokud vím byl jste celou dobu pro."
,,Pán zla ztrácí soudnost," řekl, ale nebyla to tak úplně pravdu, koneckonců pána zla docela chápal.
Nezískali tu věštbu ..., ale o to tady teď nešlo!!!
Šlo o to že oni jsou Malfoyovi starý, pradávný, velevážený, čistý rod.
Nemá právo s nimi takto zacházet. Nikdo nemá! Takhle ho ponížit. Zvlášť když to nebyla jeho chyba, kdyby nepřišel ten zpropadený řád...
,, Ach opravdu?"
,, Nemusíte být tak sarkastický Brumbále!" Vyštěkl. I když uvnitř panikařil. Poznal, že to není tak úplně pravda? Že proto má i jiný důvod? Všechno to na něj začalo doléhát..., musí se uklidnit. No tak, klid Luciusi. Nedal si na sobě nic znát? Ne, výraz je stále na místě. Skvěle...
,, Nechci aby můj syn trpěl pod Cruciatem," alespoň ne tolik jako trpím já, zvláště po tom fiasku. Dořekl si v duchu.
Brumbál se na něho podíval svým rentgenovým pohledem, poté se předklonil a složil prsty do stříšky. ,,Poslouchám."
Co?! Ach, tohle...
Chvíli si už myslel, že byl odhalen, ten pohled ho děsí.
,,Chci aby měl můj syn stejnou ochranu jako Potter," ba ne, větší, mnohem větší. Pomyslel si a myslel při tom na všechny ty debakly na konci roku. Kdepak! Nedopustí aby jeho syn zažil něco podobného, ale o to už se postará. Nemusí o tom však Brumbál zatím vědět...
Musí na něj pomalu.
,, Jak to myslíte?''
Jak to má říct? Jak to má zaonačit?! Och pro Merlina. Luciusi, jsi dneska nějak z formy, proč jsi sem vůbec lezl?! A proč si povídáš sám se sebou?!!
Och, pro Merlina, to budou ty Cruciaty...
Už se to na něm zřejmě podepsalo.
Naštěstí, se mu Brumbál rozhodl vydat na pomoc.
,,Chci tím říct, že tím asi nemyslíte ochranu Bradavic, protože ta je přeci samozřejmá. Myslíte tím Harryho ochranu přes prázdniny? Jistě víte, že Harryho hlídá Fénixův řád, ale musí vám být také jasné, že na tak intenzivní ochranu pro dvě osoby řád nemá dost prostředků."
Dobře, teď už není kam couvnout.
,,Chci Draca oženit s Potterem."
Šokovaný výraz.
Rozpuštění rukou a zaboření zpátky do křesla. S napjatýma rukama na opěrkách křesla ho upřeně a nevěřícně sledoval přes půl měsícové brýle.
...
...
Ach, Merline. To ticho začíná být trapné, musí to ukončit, horší už to beztak nebude.
,, Vím, co se vám honí hlavou. Přemýšlíte jestli nejde o past, o lest. Takže, co kdybychom teď přešli k těm informacím abyste mohl posoudit zda to za to stojí?" Snažil se do rozhovoru vnést trochu úrovně.
Brumbál stále usazený v křesle znovu sepjal dlaně a neznatelně kývl. Byl opravdu zvědav, co by ho mělo přimět souhlasit s tak absurdním požadavkem.
,, Možná víte, že je pán zla napojen na Oblouk smrti, díky čemuž nemůže zemřít a je prakticky neporazitelný, jenže teď se na něj napojil víc a chce zajít ještě dál. Chce z oblouku vyvolat zatracené. Ovládat je."
,, Copak je něco takového možné?" podivil se Brumbál.
,, Zřejmě ano, pán zla mi před událostí na ministerstvu ukázal jistou knihu. Byla napsána v hadím jazyce, takže jsem z ní nic vyčíst nemohl, ale prozradil mi její pointu, neboť se zajímal o můj názor," řekl s důležitostí. ,,Poté, co se stalo na ministerstvu mi sdělil, že s jistými prostředky je to možné a prvním předpokladem, jak to dokázat je, když se do oblouku dostane duše mezi životem a smrtí."
,, Sirius," vydechl Brumbál tiše.
,,Ano, správně."
,,A co se tedy přesně musí udělat? Co je tím prostředkem?"
Lucius se krátce zasmál. ,, Přece nemyslíte, že vám to řeknu Brumbále," řekl výsměšně.
,, Jistě," povzdechl si.
,, Co ale nechápu je, proč vám to Voldemort řekl."
,, Byl jsem jeho nejvěrnější a poté co se stalo na ministerstvu to odůvodnil tím, že už o té knize stejně vím" pokrčil rameny Lucius. ,, A navíc oba víme, že mám na ministerstvu velmi dobré kontakty" řekl pyšně.
Brumbál jen zachmuřeně pokýval hlavou. Samozřejmě, že to věděl! Uvědomoval si to až moc jasně. Byl to jeden z důvodů proč Lucius stále unikal zatčení i přes všechny důkazy, to a jeho peníze. Což mu připomíná...
,, Co mi ale stále nesedí jsou vaše důvody Lucie," zase ten upřený Brumbálův pohled. ,, A co přesně si od toho slibujete," předklon. ,, Přece jen odejít od Voldemorta není jen tak a co bude s rodem Malfoy?" stříška z prstů.
,, Taky jste říkal, že se na ten oblouk už víc napojil, proč?"
,, Narcisa je těhotná," přiznal neochotně. ,, Co se týče pána zla, při turnaji Tří kouzelníků, ten lektvar, který mu návrátil tělo, měl být ukončen zaříkáním, při kterém se do pána zla měla vstřebat magie z mrtvého těla jeho nepřítele, jehož krev byla použita v lektvaru. Oba víme, že to se nestalo a proto pán zla začíná chřadnout a čím dál tím víc ztrácet soudnost, neboť se čím dál tím víc úpíná k oblouku smrti aby vůbec přežil, jenže oba víme, že ty duše jsou šílený! Cítím, že má ten Potterovic kluk šanci zvítězit a já nechci skončit v Azkabanu, navíc hodnoty pána zla klesly. Už s jeho názory nemohu plně souhlasit. A kdo by lépe ochránil a odstranil případná podezření z aktivit Smrtijeda než spojení s vyvoleným? Potter očistí, ochrání a proslaví rodinné jméno."
Opravdu neexistovala lepší partie. Chlapec byl velmi žádaný.
,, Ano, teď už je to srozumitelnější, ale co když se narodí děvče?"
,,To není možné v mě rodině jsou již po generace jen mužští potomci," prohlásil hrdě.
Brumbál radši spolknul všechny námitky o tom, že by to mohla být dívka a raději se rozhodl posunout rozhovor dál.
,, V tom případě gratuluji," řekl poněkud přiškrceně, avšak Lucius si toho stejně nevšiml a jen neznatelně přikývl, že gratulaci příjmá.
,,A co Draco? Jak něco takového přijme? Pokud vím byl zasnouben s Pansy Parkinsonovou. A navíc se s Harrym nesnáší."
,, Draco udělá, co se od něj očekává, to se nebojte," ujistil ho.
,, Ale co kolejní rivalita? Co jeho spolužáci?"
,, Draco udělá, co musí abychom přežili," říkal pomalu s důrazem na každé slovo,, stejně jako já!"zakončil hrdě.
,,Má to znamenat, že příjmáte?"
,, Chci důkaz."
,, Máte mé slovo."
Och Merline zase ten podezřívávý pohled!
,,A mé vzpomínky pokud chcete."
,, Ano, to chci,"řekl stroze.
,,A také chci aby jste se zavázal Neporušitelným slibem, abych se opravdu ujistil o vašich slovech, a co je hlavní, že bude Harry v bezpečí."
,, Samozřejmě," prohlásil výsměšně, aniž by se snažil skrýt potěšený úšklebek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama