První kapitola

29. března 2017 v 22:52 | SimKa |  Dvojčata

Narození

Lily a James Potterovi hrdě chovali své dvě děti - přesněji řečeno dvojčata Jamieho Roberta Pottera, který se narodil dřív a Harryho Jamese Pottera. Oba měli jasně zelené oči a černé chmýří na hlavě a tvrdě spali. Lily a James z nich byli naprosto unešení. Jejich radost, však kazila existence věštby, kvůli které se museli skrývat. Naštěstí však měli důvěryhodné přátele, takže se neměli čeho bát, alespoň James si to myslel. Dal by pro své přátele ruku do ohně. James, však musel uznat, že možnost špeha tu byla a to ho zneklidňovalo. Sirius si myslel, že špehem je Remus, ale James o tom dost pochyboval. Jenže nějak Voldemort informace dostávat musí a i když s Lili nevěřili, že je zradil někdo z přátel byli Siriusem přemluveni k vyšší opatrnosti.

Někdo zaklepal na dveře a tak dal miminko Lily a šel otevřít. Na prahu samozřejmě stáli zbylí Pobertové. Téměř nikdo jiný do Fideliova zaklínadla zasvěcen nebyl a Brumbál u nich už byl. James se s nimi se smíchem přivítal a pustil je do domu.

"Wow opravdu to jsou dvojčata!" zahalekal Sirius, ale po káravém pohledu Lili, se ztišil.

"Čekal jsi snad něco jiného Siriusi?" zeptala se.

"No popravdě... "ušklíbl se Sirius a klekl si před Lili s dětmi "jsem to moc Jamesovi nevěřil."

"Tsss" zasmál James a popostrčil dovnitř Petra, který stále nervózně postával u dveří. Remus zatím přešel k Siriusovi a tak se k nim Petr přidal. Klekl si u dvojčat a začal je šimrat po nosíkách.

"Jak se jmenují?" zeptal se Remus.

"A jak je od sebe vůbec rozeznáte? "smál se Sirius ,,jsou od sebe k nerozeznání! Mají aspoň jinou barvu očí?"

"Harry James je menší" vysvětlila Lili, a škubla rukou s jmenovaným druhý se jmenuje Jamie Robert a ne, oči mají oba zelený."

"Pff"

"Petře nech jim ty nosy" zasmála se Lili.

"Promiň" zamumlal tiše "který z nich se narodil první?"

"Jamie" odpověděl James a položil na stůl sklenky Ohnivé whisky a jednu sklenku Máslového ležáku pro Lili. "No tak se už posaďte" zasmál se a sám si sedl vedle Lili a převzal si jedno z dětí.

"Ehm Jamesi vím, že to bude znít divně, ale mohl bych si je pochovat?" zeptal se Sirius.
"Prosím" dodal.

"Ale copak" zasmál se James "že už by tě omrzelo být toulavým psem?" pošťuchoval ho.

"No jo, kdo ví, třeba se jednou usadím" usmál se a převzal si od Jamese Harryho.

"Kdo bude kmotrem?" zeptal se Červíček, když u něho nakonec Harry skončil a kolem začal kolovat Jamie.

"Nooo" protáhl to James, který na sobě okamžitě cítil Siriusův pohled. Ano, moc dobře věděl, co si myslí. Nechtěl, aby kmotrem udělali Rema "Ještě jsme se nerozhodli. Koneckonců jsou dva a vy jste tři" zasmál se nervózně.

Remus, který si všiml pohledu, který na Jamese Sirius upíral, zesmutnil. Bylo mu jasné, co musí udělat, aby si získal znovu důvěru, neboť už delší dobu měl podezření, že ho Sirius očerňuje. Koneckonců tohle, to jen dokazuje. A vedle Siriuse stejně moc šancí neměl, že? Pomyslel si hořkce a převzal si od Siriuse Jamieho.

Bylo k nevíře, že stále spali. Co by za to Remus dal? Sám se pořádně nevyspal od doby, co se Sirius stal strážcem tajemství, neboť neustále, hlavně po nocích, hlídal v blízkosti svých přátel.
Navíc ta lykantropie...
"To je v pořádku Jamesi" řekl, ale od Jamieho nevzhlédl. "Jsem chudý neměl bych jim, co dát. Udělej kmotrem Siriuse s Petrem." Snažil se neznít smutně, ale moc mu to nešlo.

"Seš si jistý Remi?" zeptala se Lili.

Remus vzhledl a rozhodně se na Lili podíval "ano''.

S tím chtěl předat Jamieho dál Petrovi, ale zjistil, že nemůže. Petr stále ještě choval Harryho a tak se jen usmál a přitiskl si Jamieho blíž k sobě.

"Je to pro ně to nejlepší Lili " řekl.

"Dobře" řekl James "tak, kdo bude mít koho?"

"No tak já si třeba vezmu tohohle, když u mě skončil" zasmál se Červíček "a koho, že to vůbec mám?"

"Harryho" odpověděla pohotově Lili.

"No tak já si vezmu Jamieho" usmál se Sirius, natáhl se po něm a Remus mu ho předal.

Pak už šlo všechno poměrně rychle. Dohodli se na datumu křtu. Připili si na zdraví, popřáli si hodně štěstí. Rozloučil se a popřáli dobrou noc Lili s dětmi a pak dále slavili narození dětí. Poměrně brzy se s nimi však rozloučil Petr a poté odešel i Remus, s tím, že je unavený, ale že určitě přijde ještě zítra a je za ně moc šťastý. Brzy poté po poslední skleničce whisky odešel i Sirius, neboť chápal, že James chce být se svojí rodinou. Koneckonců tohle byla jejich první noc.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama